Anasayfa / Genel / MEB SERTİFİKA KURULUMU

MEB SERTİFİKA KURULUMU

MEB Sertifikası Yükleme Nasıl Yapılır? 

MEB SERTİFİKASI NASIL YÜKLENİR

 

  • MEB Sertifika indirmek için ilk olarak arama motoruna veya tarayıcıya meb.gov.tr yazıyoruz.
  • Sertifikayı indirmek için zip dosyasına tıklayıp indiriyoruz.
  • Masaüstüne inen WinRaR dosyasını  açıyoruz.

 

4-Masaüstüne indirdiğiniz sertifikaya çift tıkladıktan sonra aşağıdaki Sertifika ekranı gelecektir. Aşağıdaki şekilde de görüleceği üzere Sertifika Yükle kısmına tıklanır.

 

5-Sertifika Alma Sihirbazı ekranında aşağıdaki şekilde de görüleceği üzere Geçerli Kullanıcı seçilip İleri butonuna tıklanır.

6- Aşağıdaki şekildede görüleceği üzere Tüm sertifikaları aşağıdaki depolama alanına yerleştir kısmı seçilip Gözat butonuna tıklanır.

 

7-Ekrana gelen Sertifika Depolama Alanı Seç menüsünden Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri kısmı seçilip Tamam butonuna tıklanır.

 

8- Aşağıdaki şekildede görüleceği üzere Gözat kısmına Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri seçilmiş olarak gelecektir. İleri butonuna tıklanılarak bir sonraki adıma geçilir.

 

 

9-  Sertifika Alma Sihirbazı Tamamlanıyor ekranında aşağıda işeretli alanlar kontrol edildikten sonra Son butonuna tıklanır

10– Açılan Sertifika Alma Sihirbazı ekranında İçeri aktarma başarılı. uyarısını gördükten sonra Tamam butonuna tıklanır.

*Yukarıdaki işlemleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Windows İşletim Sistemi İçin Sertifika Yükleme işlemi tamamlanmıştır.

 

SERTİFİKANIN YÜKLENİP YÜKLENMEDİĞİ KONTROL ETMEK İÇİN Aşağıdaki şekildede görüleceği üzere Windows Çalıştır ekranına certmgr.mscyazılarak Tamam butonuna tıklanır.

11-  Açılan Sertifikalar sayfasından solda yer alan Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri menüsünün altından Sertifikalar kısmına tıklanır. Sağda açılan sertifika listesinden fatihca sertifikasının olup olmadığı kontrol edilir.

 

About Cemre Uysal

Bunu da incele

SQL İLİŞKİLER

İlişkisel veritabanı neredeyse tüm veritabanlarında kullanıldığı için tasarımı ve normalizasyonu önemli bir konu. İyi bir …

Bir yorum

  1. Yardımcı oldu teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: